Geneza powstania technologii Panther GP

Preparaty Panther biorą swój początek w militarnych laboratoriach sowieckich w połowie ubiegłego stulecia, gdzie dokonano odkrycia zjawiska "selektywnego przenoszenia materii", prowadzącego do znacznej redukcji zużycia mechanizmów smarowanych olejami lub smarami.

Na początku lat dziewięćdziesiątych firma Panther LTD (obecnie Panther Oil ) na bazie odkryć zespołu prof. Garkunova, i przy współpracy z prof. G. P. Shpenkovem oraz naukowcami z rodzimych ośrodków naukowo badawczych, przy dofinansowaniu z Komitetu Badań Naukowych Polskiej Akademii Nauk (Grant KBN nr 7 S201 010 05, nr umowy 0766/S2/93/05) i przy współpracy z Rafinerią Czechowice, opracowała technologię produkcji molekularnych aktywatorów wywołujących zjawisko selektywnego przenoszenia materii pod nazwą Panther GP1

( https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjawisko_bezzu%C5%BCyciowo%C5%9Bci )

( http://shpenkov.janmax.com/briefbio.asp )

( https://www.imeche.org/knowledge/industries/tribology/prizes-and-awards/all-tribology-gold-medal-laureates/2005 )

Kolejnym milowym krokiem było opracowanie, jakże wówczas nowatorskiej technologii z połączenia koncepcji smarowania molekułami metalicznymi z ideą ceramicznego lub diamentowego utwardzania węzłów tarcia w mechanizmach. Synteza ta okazała się unikalnym rozwiązaniem o bardzo wysokiej skuteczności. Kompozyt ten otrzymał oznaczenie P52. Technologia Panther P52 stała się inżynierią materiałową na poziomie molekularnym.

Jednak świat pędzi do przodu i pojawiły się nowe materiały a wraz z nimi nowe możliwości. Jakiś czas temu, firma dołączyła do swych badań nano carbon. Po latach prac można było wprowadzić na rynek najnowszą linię preparatów Panther P52 wzbogaconą o technologię wyselekcjonowanej odmiany grafenu i jej pochodnych. Rozwiązanie to pozwoliło osiągnąć produkt o znacznie wyższej skuteczności i szybkości działania. Grafen wraz z jego niezwykłymi właściwościami przewodności elektrycznej, zdolnością obniżania współczynnika tarcia, jak też swoją legendarną wręcz twardością wkomponował się idealnie w naszą technologię.

Tak więc na chwilę obecną oferujemy państwu produkty będące efektem ewolucji już trzech generacji preparatów Panther.

Począwszy od rozwiązań na bazie metalicznych molekuł GP cechujących się niskim kosztem, osiągamy, wielokrotne obniżenie współczynnika tarcia, selektywne przenoszenie materii prowadzące do odbudowy i zabezpieczenia stref tarcia np w silnikach spalinowych, czy w przekładniach tak w pojazdach jak i w przemyśle - preparat Panther P1 Preparaty do paliw o działaniu regenerującym, obniżającym toksyczność spalin, obniżającym ilość spalanego paliwa - preparat Panther P2

Drugą generacją są wspomniane wcześniej preparaty metalo-ceramiczne, które działają jeszcze skuteczniej. Ich działanie prowadzi do bezzużyciowej pracy mechanizmów a wytworzone warstwy ochronne są znacznie trwalsze, sięgające 70 i 100 tys. km przebiegu w pojazdach. Preparaty te, to Panther P52 CLASSIC, P52 ECO-POWER, czy Panther P52 SUPER TRUCK. Są to produkty dla silników spalinowych, skrzyń biegów, mostów napędowych lub innych mechanizmów smarowanych olejem, czy układów hydraulicznych.

Mercedesem wśród tego typu produktów (nie tylko naszej firmy), są preparaty najnowszej trzeciej generacji, preparaty wzbogacone grafenem i jego pochodnymi. Są to zarówno preparaty o bogatym kompleksowym składzie metalowo-grafenowo-ceramicznym, dla kompleksowego i szybkiego działania regeneracyjnego, takie jak Panther P52 GRAFEN sport&truck jak i preparaty specjalnego przeznaczenia o szczególnym składzie, jak Panther P52 SPEED. Zwłaszcza ten ostatni zaprojektowany dla sportów ekstremalnych ( jak np. drift ) daje niezwykłe wręcz efekty dla odczuć kierowcy zastosowany w zwykłym samochodzie. Osiągnęliśmy poziom gdzie praktycznie niemal od razukażdy kierowca odczuje przyjemną zmianę pracy swojego silnika, mocny wzrost momentu obrotowego i jego bardzo elastyczną pracę. Zaskoczy przyjemnie jeszcze wielu właścicieli nowych i nieco już wysłużonych pojazdów.